Jak inni ludzie odbierają nasz uśmiech?

Każdy z nas chce być postrzegany jako atrakcyjny, pewny siebie czy budzić sympatię.  Na aparycję składa się bowiem szereg czynników, które mają wpływ na to, jak postrzegają cię inni.

Aparycja to wygląd fizyczny, czyli figura, ubiór czy fryzura, ale również sposób poruszania się, gesty, pozycja, jaką przybierasz podczas rozmowy, a także uśmiech. Ten ostatni ma tu fundamentalne znaczenie, bowiem osoby, które częściej się uśmiechają są postrzegane jako pozytywne, radosne i pewniejsze siebie. Poza tym wzbudzają sympatię, a wręcz przyciągają do siebie innych – nie da się ukryć, że do uśmiechniętej pani w sklepie przychodzi się na zakupy chętniej, niż do tej, która ma zawsze posępną minę. Dlatego, aby móc cieszyć się pięknym uśmiechem trzeba pamiętać o systematycznej pielęgnacji swoich zębów i jamy ustnej.

Każdy z nas zapewne marzy o zdrowym uśmiechu. Jest on czymś więcej niż jedynie aspektem wizualnym. Piękny uśmiech to przede wszystkim pewność siebie, poczucie własnej wartości, a przede wszystkim zdrowie, o które wszyscy powinniśmy zadbać.

Zgłoszenie szkoły do projektu