Jak nie popełniać błędów w dbaniu o zdrowe zęby?

Wielokrotnie przeprowadzane badania wykazały, iż polskie społeczeństwo niestety nie wie, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Co więcej, niektórzy lekceważą pierwsze objawy chorobowe, odwlekając wizytę u stomatologa, być może licząc, że ból ustąpi samoczynnie. Bywa również, że pacjenci próbują się leczyć na własną rękę lub chcą zwalczać niektóre dolegliwości, np. domowymi sposobami, tym samym wyrządzają sobie jeszcze większą szkodę.
Pacjentów nieświadomych swoich błędów należy edukować i zachęcać do odpowiedniej higieny jamy ustnej – przyda się krótki instruktaż, w jaki sposób prawidłowo myć czy nitkować zęby. Stomatolog nie powinien takiej osoby krytykować czy ośmieszać, lepszą drogą jest pokazywanie pozytywnych efektów odpowiedniej higieny.
Ból zęba – jakie są sposoby na łagodzenie bólu zęba? Co pomoże na bolący ząb?
Wizyty w gabinecie stomatologicznym dla większości z nas kojarzą się z bólem. Powody są najczęściej dwa: pacjent przychodzi do lekarza, gdy odczuwa ból zęba, tkanek go otaczających lub ból w obrębie twarzy. Powód drugi to zabiegi stomatologiczne wykonywane bez znieczulenia, które również wiążą się z odczuciami bólowymi.

Zgłoszenie szkoły do projektu